PL
EN
3 edition

Cichoń Foals
Selection & Auction

The first and only auction of sports foals organized in Poland!

About event

Od początku działalności stacji ogierów Cichoń Stallions w 2016 r. jako jeden z priorytetów postawiliśmy sobie wspieranie współpracujących ze stacją Hodowców w sprzedaży wyhodowanych źrebiąt, poprzez organizację corocznej aukcji, gdzie oferowane będzie najlepsze w danym roczniku potomstwo ogierów znajdujących się w ofercie stacji.

Tak powstała Cichoń Foals Auction – pierwsza i jak dotąd jedyna aukcja źrebiąt sportowych organizowana w Polsce, której premierowa edycja odbyła się w 2018 roku.

Aukcję poprzedza wnikliwa selekcja jakościowa, w ramach której nasi przedstawiciele każde ze zgłoszonych źrebiąt oglądają u Hodowców „na żywo”, pokonując tysiące kilometrów po całej Polsce. Wszystko po to, aby móc uczciwie zapewnić potencjalnych nabywców, iż źrebięta, które znalazły się w katalogu aukcyjnym to rzeczywiście te najlepsze. Analizowane są również aspekty weterynaryjne i prawne, tak aby zagwarantować kupującym pełen komfort i bezpieczeństwo transakcji.

Co roku, wraz z rozwojem naszej stacji ogierów, poszerza się także oferta aukcyjna. W pierwszym roku uczestnikami były głównie źrebięta po ogierach Cichoń Stallions, oraz kilku potomków reproduktorów naszego duńskiego partnera – Helgstrand Dressage.

W roku 2019, dzięki poszerzeniu naszej oferty o ogiery Deckstation Schockemӧhle, w stawce aukcyjnej zagościło potomstwo topowych dresażowych reproduktorów tego niemieckiego potentata. Rok 2020 to z kolei dołączenie do stawki aukcyjnej źrebiąt skokowych, również po ogierach z oferty Paula Schockemӧhle, które cieszą się w Polsce dużą popularnością, pozostawiając liczne potomstw wysokiej klasy.

W latach 2018 – 2019 aukcja odbywała się w formie tradycyjnej w hali naszego ośrodka w Radzionkowie (woj. śląskie), podczas jesiennych Mistrzostw Polski w Ujeżdżeniu, których byliśmy organizatorem. Zbliżająca się 3. edycja, z uwagi na zagrożenie COVID-19, ale także mając na uwadze coraz większe zainteresowanie nabywców zagranicznych, przybierze formę hybrydową – tj. licytacja odbędzie się zarówno w formie tradycyjnej 5 września, ale równolegle możliwym będzie licytowanie źrebiąt na specjalnie przygotowanej platformie on-line, którą uruchomimy 3 września – więcej o przebiegu licytacji dowiecie się Państwo pod tym linkiem.

Liczymy, że podobnie jak w poprzednich latach, Cichoń Foals Auction 2020 przyniesie wiele emocji i fantastycznych transakcji, a przede wszystkim pozwoli wybranym przez nas najwyższej klasy źrebiętom trafić w najlepsze możliwe ręce Klientów, którzy w 100% wykorzystają drzemiący w nich ponadprzeciętny potencjał.

Next
Back

Cichoń Foals Auction & Auction 2020

read